ATRAKCJE TURYSTYCZNE W HOLANDII

Holandia, znana jako kraj tulipanów, wiatraków i kanałów wodnych. Piękny i bogaty kraj, gdzie liczba rowerów jest dwukrotnie większa niż liczba samochodów (18 milionów). Holandia jest odwiedzana corocznie przez ponad 20 milionów turystów. Jakie atrakcje turystyczne można odwiedzić w Holandii? W tym wpisie blogowym zostaną przedstawione niektóre z muzeów, które można zobaczyć w Holandii.

DOM ANNE FRANK

Jest to jedna z najlepszych atrakcji w Holandii. Znajduje się w Amsterdamie i jest muzeum z historią. Podczas II wojny światowej Anna Frank, jej rodzina i 4 inne osoby ukrywali się w tajnych pokojach w tylnym budynku kamienicy przy kanale w Amsterdamie. Anne Frank w wieku 13 lat napisała dziennik, słynny na całym świecie, w którym daje emocjonalny wgląd w swoje życie jako Żyd podczas okupacji niemieckiej. Nie przeżyła wojny, ale jej dziennik został opublikowany w 1947 roku.

ako zwiedzający możesz przeżyć tę historię poprzez cytaty, zdjęcia, filmy i oryginalne przedmioty. W muzeum można zobaczyć, gdzie się ukrywali, jest wystawa poświęcona jej życiu i przestrzeń wystawiennicza poświęcona wszystkim formom prześladowań i dyskryminacji. Muzeum znajduje się na 3. miejscu najczęściej odwiedzanych muzeów w Holandii.

Anne Frank's house
Van Gogh painting

MUZEUM VAN GOGHA

Muzeum Van Gogha jest najczęściej odwiedzanym muzeum w Holandii i zajmuje 23. miejsce na liście najczęściej odwiedzanych muzeów na świecie. Muzeum zawiera największą kolekcję obrazów i rysunków Van Gogha na świecie. Poza oglądaniem arcydzieł Vincenta van Gogha, można również odkryć idee i ambicje stojące za jego sztuką oraz przeczytać o jego życiu od czasów dzieciństwa.

RIJKSMUSEUM

Rijksmuseum to jeden z najbardziej znanych muzeów na świecie, posiadający około milion obiektów. Obejmuje ponad 800 lat holenderskiej sztuki i historii. Można go odwiedzić w Amsterdamie. Jest tak duży, że nie da się go zwiedzić w jeden dzień. Co warto zobaczyć?

Wielka Hala (De Voorhall w języku niderlandzkim)

To prawdopodobnie jedna z najpiękniejszych galerii w muzeum, ogromna przestrzeń z wkomponowaną mozaiką na podłodze, ścianami wypełnionymi malowanymi scenami i witrażami celebrującymi holenderską sztukę i historię. Sufit jest bogato dekorowany sklepieniem.

Gallery of Honor (Galeria Chwały)

W Galerii Chwały znajduje się kolekcja najbardziej znanych holenderskich obrazów z okresu Złotego Wieku, w tym dzieła Rembrandta i Vermeera. Półkoliste ściany przedstawiają herby jedenastu prowincji holenderskich i ich stolic.

Rijksmuseum Amsterdam
The night watch painting

Obrazy martwej natury (stillleven w języku niderlandzkim)

Te obrazy z XVII wieku przedstawiają codzienne życie w Amsterdamie w czasach Złotego Wieku. Styl obrazów jest realistyczny, wyglądają prawie jak fotografie. Zawierają typowo holenderskie jedzenie, takie jak ser, ciasto lub bardziej luksusowe potrawy, takie jak ostrygi. Obrazy te również ilustrują sposób jedzenia w XVII wieku. Na wielu stołach widoczny jest tylko nóż. W tamtych czasach sztućce były bardzo drogie i często robione na zamówienie. Ludzie przynosili własne sztućce, jeśli byli zaproszeni na obiad. W tamtych czasach termin „sztućce” odnosił się do noży, które służyły do krojenia jedzenia, które jedzono rękami.

The Night Watch (Straż nocna)

To najbardziej znany obraz w całym muzeum. To największe i najbardziej znane dzieło Rembrandta. Pracował nad nim przez 3 lata, pełne portretów ludzi z gwardii cywilnej Amsterdamu. Sposób, w jaki używa światła, aby podkreślić pewne detale, jest bezprecedensowy.

Lalki domowe

Muzeum posiada 3 lalki domowe, które w szczegółowy sposób ilustrują, jak bogate domy były umeblowane w XVII wieku. W tamtych czasach lalki domowe nie były zabawkami, ale raczej drogim hobby dla kobiet.

Najbardziej znanym jest domek lalek Petronelli Oortman. Wszystkie elementy są dokładną repliką jej domu, aż po miniaturową porcelanę. Ten domek lalek kosztował tyle samo co prawdziwy dom nad kanałami w Amsterdamie.

Drugi dom, miniaturowy dom Petronelli Dunois, zawiera dużą ilość miniaturowego srebra, a trzeci domek lalek, wykonany sto lat później, to model prawdziwego domu, widziany od zewnątrz.

Dollhouse
Zaanse Schaans

ZAANSE SCHANS

Zaanse Schans to teren, na którym można zobaczyć autentyczne domy, wiatraki, fabrykę cyni, gospodarstwo mleczne i serowe oraz inne holenderskie rzemiosła z XVII i XVIII wieku. Budynki są w stylu starożytnym zarówno od zewnątrz, jak i od wewnątrz.

W XVII wieku w tym obszarze zbudowano ponad 600 wiatraków. Służyły one do produkcji różnych produktów, takich jak farby, przyprawy i deski drewniane. Niektóre z młynów wciąż istnieją i można je zobaczyć zarówno od zewnątrz, jak i od wewnątrz, gdzie można zobaczyć, jak działają.

Można także odwiedzić muzea, takie jak sklep spożywczy, kolekcja specjalnych zegarów, fabryka czekolady z XX wieku, stare ubrania, naczynia i obrazy, dom kupiecki z XIX wieku i wiele więcej.

BODY WORLDS

Body Worlds to fascynująca wystawa 200 prawdziwych plastynowanych ciał ludzkich, która uczy wszystkiego, co chcesz wiedzieć o anatomii ciała ludzkiego. Body Worlds bada również w ramach projektu Happiness, jak zdrowie wpływa na nasze szczęście i odwrotnie.

Proces plastynacji został wynaleziony w 1977 roku na Uniwersytecie w Heidelbergu przez dr. Gunthera von Hagensa. Plastynacja to proces, w którym prawdziwe ciała ludzkie są zachowywane do badań naukowych i edukacji medycznej.

Body Worlds
Madurodam

MADURODAM

Jednym z popularnych miejsc turystycznych w Holandii jest Madurodam, miniaturowe miasto holenderskie w Hadze, w skali 1 do 25. Zawiera ono ponad 700 modeli budynków z różnych regionów Holandii, które reprezentują społeczeństwo holenderskie.

Można podziwiać wnętrza historycznych miast, portów, kanałów, dróg, lotniska, terenów rolniczych, dzielnic mieszkaniowych, rezerwatów narodowych i wiele więcej. Niektóre części zapewniają informacje dźwiękowe o pokazywanych rzeczach, a wiele z używanych środków transportu (samochody, samoloty, łodzie, tramwaje i pociągi) jest w ruchu.

MADAME TUSSAUDS AMSTERDAM

Inną atrakcją turystyczną, którą można odwiedzić w Amsterdamie, jest muzeum Madame Tussauds. Oferuje ono interaktywną i zabawną zabawę z realistycznymi woskowymi figurami sławnych ludzi z przeszłości i teraźniejszości. Można zrobić zdjęcia z figurami i dowiedzieć się więcej o ich życiu.

Figury są tworzone w Londynie, a ich tworzenie trwa od 6 do 12 miesięcy. Są one wykonane z wypełnionego gipsu szklanego włókna dla zwiększenia wytrzymałości oraz wosku, a prawdziwe włosy są aplikowane nitka po nitce.

Madame Tussaud
Heineken

THE HEINEKEN EXPERIENCE

Heineken Experience znajduje się w Amsterdamie, w pierwszym browarze Heinekena, który został zamknięty w 1988 roku. Został on przekształcony w atrakcję turystyczną, która przyciąga ludzi z całego świata, którzy chcą dowiedzieć się więcej o fenomenie Heinekena. Jak to się stało, że piwo produkowane w małym browarze w Amsterdamie stało się jednym z najpopularniejszych i najbardziej znanych piw na świecie?

W trwającym półtorej godziny wycieczki można dowiedzieć się więcej o procesie warzenia piwa, innowacjach i sponsorowaniu. Wycieczka kończy się oczywiście piwem Heineken. Lokalizacja może również zostać wynajęta na różne wydarzenia biznesowe lub imprezy.

PODSUMOWANIE

Jeśli lubisz uczyć się nowych rzeczy o przeszłości i teraźniejszości, muzea w Holandii na pewno Cię zachwycą. Słynne obrazy, miniaturowe miasta, browary, domki dla lalek, wiatraki, autentyczne domy z XVII i XVIII wieku, prawdziwe plastynowane ciała ludzkie czekają, by przyciągnąć Twoją uwagę i rozwijać Twoją wiedzę o historii Holandii.

Jeśli interesuje Cię więcej niż tylko odwiedzenie Holandii, możesz złożyć podanie o pracę i zrobić z Holandii swoje nowe miejsce zamieszkania.

Boats on an Amsterdam canal

PRIVACYBELEID

ALGEMENE VOORWAARDEN

088 144 4444

INFO@EASTMEN.NL

AANMELDEN VOOR DE NIEWSBRIEF

© 2024 Eastmen Human Resource B.V

Papendorpseweg 99 building A

3542 AD Utrecht

Nederland