CZP

Często Zadawanymi Pytaniami

Category

Jeśli nie czujesz się dobrze, musisz zgłosić chorobę, informując o tym firmę, w której pracujesz (brygadzistę) i nasz dział koordynacji przed rozpoczęciem dnia pracy/zmiany. Gdy poczujesz się lepiej i będziesz wracał do pracy, musisz również poinformować firmę, w której pracujesz oraz nasz dział koordynacji.

Dzieci poniżej 18 roku życia mogą być współubezpieczone w ramach Twojego ubezpieczenia. Czy załatwiliśmy twoje ubezpieczenie? Wyślij nam prośbę o rejestrację dziecka/dzieci na adres help@eastmen.eu. Dopiero po rejestracji są ubezpieczone. Załatwiłeś prywatne ubezpieczenie? Następnie należy się z nimi skontaktować i poprosić o zarejestrowanie dziecka/dzieci. Pozostali członkowie rodziny muszą wykupić własne prywatne ubezpieczenie.

Tak, możesz ubiegać się o prywatne ubezpieczenie zdrowotne w Holandii. Istnieje wiele firm ubezpieczeniowych, z których możesz wybierać. Możesz przeczytać więcej na ten temat tutaj.

Oczywiście, ale proszę pamiętać, że po zmianie ubezpieczenia zdrowotnego można wrócić tylko do ubezpieczenia, które Eastmen zapewnia na początku kolejnego roku kalendarzowego.

A1 musi zostać zgłoszony do holenderskiego towarzystwa ubezpieczeń społecznych, SVB. Aby ułatwić Ci to zadanie, Eastmen złoży wniosek w Twoim imieniu. Wszystko, co musisz zrobić, to wysłać swoją prośbę na adres help@eastmen.eu.

Tak, poproś o to, wysyłając wiadomość e-mail na adres help@eastmen.eu, a otrzymasz ją na swój adres e-mail.

Wyślij swoją prośbę na adres help@eastmen.eu i podaj nazwę firmy ubezpieczeniowej, którą posiadasz w swoim kraju. Eastmen zajmie się resztą, a formularz zostanie przesłany bezpośrednio do Twojej firmy ubezpieczeniowej.

Nie jest to coś, co wysyłamy automatycznie do naszych pracowników, ponieważ jest to rzadko używane lub wymagane w Holandii. Jeśli jednak potrzebujesz kopii, możesz wysłać prośbę na adres help@eastmen.eu, a my poprosimy firmę ubezpieczeniową o dostarczenie nam kopii.

Nie, nie dostarczamy fizycznej karty ubezpieczenia. Posiadanie numeru BSN wystarcza w Holandii. Nie musisz pokazywać karty ubezpieczenia u lekarza. Niemniej jednak, jeśli chcesz otrzymać kartę cyfrową, możesz wysłać swoje zgłoszenie na adres help@eastmen.eu, a my poprosimy firmę ubezpieczeniową o dostarczenie nam twojej karty cyfrowej.

Tak, to możliwe. Możecie to ustalić między sobą.

Samochodem Eastmen można podróżować prywatnie, ale tylko na terenie Holandii. Nie możesz używać samochodu do celów prywatnych poza Holandią.

Tak, jeśli wynajmiesz samochód Eastmen, otrzymasz kartę paliwową, którą możesz używać za darmo. Jeśli jedziesz własnym samochodem, otrzymasz dopłatę za kilometr Z/do pracy. Jest ona pokrywana przez klienta lub Eastmen, w zależności od tego, który z nich ma dla Ciebie bardziej korzystną dopłatę. Zasady klienta mogą być różne w zależności od klienta. W Eastmen otrzymujesz dopłatę za kilometr w wysokości 0,19 eurocentów netto za kilometr powyżej 10 kilometrów w jedną stronę, z maksymalną odległością 80 kilometrów, jeśli mieszkasz w prywatnym zakwaterowaniu. Jeśli mieszkasz w domu Eastmena, nie ma maksymalnej odległości.

Tak, każdy może wynająć samochód od Eastmen. Wyślij e-mail na adres facility@eastmen.eu, aby uzyskać więcej informacji i aktualną dostępność samochodów.

Jeśli mieszkasz w odległości do 15 km od swojego miejsca pracy i wolisz jeździć rowerem zamiast samochodem, możesz wysłać e-mail na adres help@eastmen.eu i poprosić o rower. Korzystanie z roweru do dojazdów do pracy jest darmowe, ale uzależnione od dostępności.

Masz prawo do 25 dni płatnego urlopu rocznie, jeśli pracujesz w pełnym wymiarze czasu pracy. Jednak najpierw musisz pracować i budować te dni, zanim będziesz mógł wziąć wolne.

W czasie, gdy jesteś na wakacjach i nie korzystasz z pokoju, Eastmen nadal pokrywa koszty wynajmu. Dzięki temu możemy udostępnić pokój innym osobom potrzebującym zakwaterowania. Jeśli planujesz pozostawić swoje rzeczy w pokoju podczas nieobecności i chciałbyś wrócić do tego samego miejsca po powrocie, masz opcję przejęcia opłaty za okres wakacyjny. Ta opłata wynosi 100 euro za tydzień i zapewnia, że pokój pozostaje wyłącznie zarezerwowany dla Ciebie podczas Twojej nieobecności. Alternatywnie, jeśli zdecydujesz się nie pokrywać kosztów wynajmu za okres wakacyjny, uprzejmie prosimy o usunięcie wszystkich osobistych przedmiotów z pokoju i pozostawienie go w czystym stanie. Dzięki temu będziemy mogli przygotować przestrzeń do użytku przez kogoś innego.

Tak, kiedy jedziesz na urlop, pieniądze urlopowe, które zgromadziłeś w czasie pracy, są wypłacane proporcjonalnie do liczby dni urlopu i kwoty, którą zgromadziłeś.

To zależy od firmy, dla której pracujesz. Muszą oni móc sobie pozwolić na twoją nieobecność w pracy przez okres twojego urlopu. Przed planowaniem i rezerwowaniem jakichkolwiek wakacji, powinieneś omówić swoje plany z przełożonym i uzyskać od niego zgodę. Po uzyskaniu zgody od firmy, dla której pracujesz, musisz powiadomić nasz dział koordynacji o swoim okresie urlopu. Proszę wysłać e-mail na adres help@eastmen.eu z podaniem swojego imienia i okresu urlopu, a nasi koordynatorzy zarejestrują to w naszej bazie danych.

Niestety nie jest to dozwolone, ponieważ większość właścicieli mieszkań nie akceptuje zwierząt domowych.

Może to być możliwe przez krótki okres czasu i kosztuje dodatkowo 100 euro tygodniowo. Wyślij swoją prośbę na adres help@eastmen.eu, a nasi koordynatorzy poinformują Cię, czy jest to możliwe.

Liczba osób mieszkających w lokalu zależy od tego, jak duży jest dom/mieszkanie i ile ma sypialni. Większość kwater ma 3 lub 4 sypialnie.

Tak, w przypadku gdy przeprowadzisz się do prywatnego zakwaterowania, Eastmen zapłaci Ci dodatkowe 20 euro netto za każdy przepracowany dzień, z maksymalną liczbą 5 dni w tygodniu.

Tak, masz wolność wynajmu i życia w prywatnym domu. Należy poinformować nasz dział koordynacji, na piśmie, 4 tygodnie przed przeprowadzką. Proszę wysłać e-mail na adres help@eastmen.eu z zapytaniem.

Tak, w Eastmen uważamy za ważne, aby warunki życia naszych ekspertów odpowiadały standardom wymaganym przez nasz certyfikat SNF i aby każdy miał ładny pokój, w którym może się zrelaksować i mieć trochę prywatności.

Nasze domy są w pełni wyposażone i obejmują bezpłatny bezprzewodowy dostęp do Internetu oraz pralkę. W kuchni znajdują się patelnie, talerze, szklanki i sztućce, a także lodówka, kuchenka i kuchenka mikrofalowa. Ze względów sanitarnych należy przywieźć własny koc i pościel. Jeśli uważasz, że w zakwaterowaniu czegoś brakuje, skontaktuj się z naszymi koordynatorami pod adresem help@eastmen.eu.

Wszystkie zakwaterowania znajdują się w rozsądnej odległości od pracy. Nasza polityka polega na umieszczaniu naszych pracowników tak blisko jak to możliwe do ich miejsca pracy, w zależności od możliwości. Jednakże, Holandia jest małym i zatłoczonym krajem i nie zawsze jest możliwe znalezienie zakwaterowania bardzo blisko miejsca pracy. Większość ludzi, nawet Holendrzy, dojeżdża codziennie na swoje miejsce pracy odległość 30-50 km w jedną stronę. Ich drogi, autostrady i transport publiczny są bardzo dobre, co czyni podróżowanie bardzo łatwym i wygodnym.

Tak, jeśli mieszkasz w zakwaterowaniu dostarczonym przez Eastmen, Twój pokój jest bezpłatny.

Nie, zgodnie z umową na etap 1 i 2 umowę można rozwiązać z obu stron bez dokumentu potwierdzającego. Na żądanie Eastmen może przedstawić zaświadczenie o zatrudnieniu jako dowód przepracowanego okresu w Eastmen. Poproś o to, wysyłając wiadomość e-mail na adres help@eastmen.eu.

Bycie szczęśliwym w pracy jest czymś, co zarówno Eastmen, jak i nasi klienci uważają za bardzo ważne. Przed rozważeniem zmiany pracy pomocne może być poinformowanie osoby rekrutującej o powodach, dla których chcesz zmienić pracę. Kto wie, może uda się coś zmienić, abyś znów był szczęśliwy. Jeśli nie jest to możliwe i nadal nie jesteś zadowolony, Twój rekruter może udzielić Ci więcej informacji na temat dostępnych stanowisk i możliwości.

Tak, to możliwe. Musisz powiadomić koordynatorów pisemnie na adres help@eastmen.eu i dostarczyć zdjęcie swojego nowego konta bankowego z numerem IBAN i Twoim imieniem i nazwiskiem. Jeśli wyślesz e-mail przed wtorkiem, Twoja następna pensja zostanie przesłana na Twoje nowe konto bankowe.

Otrzymasz swoją umowę cyfrowo po zakończeniu onboardingu, podpisanie umowy jest ostatnim krokiem. Zwykle dzieje się to przed przyjazdem do Holandii, ale mogą wystąpić wyjątki, w zależności od Twojej sytuacji.

PAWW to dodatkowa składka społeczna na rzecz pracodawcy (Eastmen), która zapewnia dodatkowe świadczenia w przypadku choroby lub bezrobocia przez trzeci rok. Zostanie ona potrącona, ale zostanie również dodana do twojego payslipu. Dzieje się tak, ponieważ musi być ona widoczna dla organów administracji oraz urzędu podatkowego. Eastmen płaci także tę składkę do rządu.

Niestety, nie jesteśmy w stanie lub nie mamy prawa zapłacić Ci z góry. Przyjeżdżając do Holandii, powinieneś być w stanie opłacić swoje koszty utrzymania do momentu otrzymania pierwszej pensji.

Wynagrodzenie wypłacane jest co tydzień w czwartki za tydzień poprzedni. Na przykład w 2. tygodniu otrzymasz wynagrodzenie za 1. tydzień. Zazwyczaj przetwarzanie płatności trwa jeden dzień roboczy, więc następnego dnia powinieneś mieć pieniądze na swoim koncie bankowym. W zależności od banku, z którego korzystasz i oferowanych przez niego usług, przetworzenie transakcji może potrwać nieco dłużej. Jeśli coś jest nie tak z płatnością, kliknij przycisk „nie znaleziono odpowiedzi”, aby otworzyć z nami czat. Jeśli masz pytanie dotyczące czasu realizacji przelewu, skontaktuj się ze swoim bankiem.

Specyfikacja wynagrodzenia, którą od nas otrzymujesz, jest w języku niderlandzkim. Jest to wymagane przez prawo holenderskie. Przetłumaczyliśmy jednak specyfikacje wynagrodzeń na język angielski, rumuński i węgierski. Możesz wysłać wiadomość e-mail na adres help@eastmen.eu z prośbą o kopię.

Wynagrodzenie wypłacane jest co tydzień w czwartki za tydzień poprzedni. Na przykład w 2. tygodniu otrzymasz wynagrodzenie za 1. tydzień. Zazwyczaj przetwarzanie płatności trwa jeden dzień roboczy, więc następnego dnia powinieneś mieć pieniądze na swoim koncie bankowym. W zależności od banku, z którego korzystasz i oferowanych przez niego usług, przetworzenie transakcji może potrwać nieco dłużej. Jeśli coś jest nie tak z płatnością, kliknij przycisk „Nie znaleziono odpowiedzi”, aby otworzyć z nami czat. Jeśli masz pytanie dotyczące czasu realizacji przelewu, skontaktuj się ze swoim bankiem.

Nie, zgodnie z holenderskim prawem przelewanie wynagrodzenia na cudze konto bankowe jest nielegalne.

Aby kwalifikować się do holenderskiej emerytury AOW, musisz mieszkać lub pracować w Holandii przez określoną liczbę lat. Jeśli masz 50 lat lub więcej, minimalny wymagany wiek to 10 lat. Jeśli masz mniej niż 50 lat, musisz mieszkać lub pracować w Holandii przez co najmniej 50% czasu między 15. rokiem życia a osiągnięciem wieku emerytalnego AOW. Możesz przeczytać więcej na ten temat w naszym blogu.

Możesz kwalifikować się do otrzymywania zasiłku na dzieci, jeśli pracujesz lub mieszkasz w Holandii. Musisz złożyć wniosek na stronie internetowej SVB. Więcej o warunkach można przeczytać tutaj.

Przyjeżdżając do Holandii należy zabrać ze sobą następujące dokumenty:

  • ważny dowód osobisty (może to być dowód osobisty, jeśli jesteś obywatelem kraju należącego do Unii Europejskiej (UE) lub Europejskiego Obszaru Gospodarczego (EOG) lub paszport, jeśli nie jesteś obywatelem kraju UE lub EOG. Karta lub paszport muszą być ważne jeszcze co najmniej 2 miesiące po wjeździe do Holandii
  • ważne konto bankowe na Twoje nazwisko, na które możesz otrzymywać wynagrodzenie w euro
  • dowód BSN, jeśli już go posiadasz. Musi to być dokument, na którym widnieje Twoje imię i nazwisko oraz BSN, taki jak dowód BSN, który otrzymałeś z ratusza, stara specyfikacja wynagrodzeń, dokument z urzędu skarbowego (belastingdienst w języku niderlandzkim) lub roczne oświadczenie od poprzedniego pracodawcy w Holandia (jaaropgave po niderlandzku).

Nie, wyjeżdżając na wakacje musisz sam zorganizować transport. Możesz oczywiście poprosić jednego ze współlokatorów, aby zawiózł Cię na lotnisko/dworzec autobusowy lub skorzystał z transportu publicznego. Nie wiesz, jak działa transport publiczny? Przeczytaj o tym wszystko na naszym blogu.

Tak, nasi koordynatorzy odbiorą Cię z lotniska lub dworca kolejowego/autobusowego. Zawiozą cię do miejsca zakwaterowania. Jest to usługa jednorazowa.

Tak. Zaczynasz gromadzić emeryturę w ramach Planu Podstawowego Stipp od razu od pierwszego dnia pracy. Po przepracowaniu 52 tygodni zostaniesz zapisany do planu Stipp Plus.

DigiD to bezpieczna metoda logowania, która pozwala identyfikować się online w kontaktach z instytucjami rządowymi, służbą zdrowia, instytucjami edukacyjnymi czy funduszami emerytalnymi. Możesz ubiegać się o to bezpłatnie w aplikacji DigiD lub odwiedzając ich stronę internetową. Do złożenia wniosku potrzebny będzie numer BSN. Po pomyślnym złożeniu wniosku otrzymasz do domu list z kodem aktywacyjnym w ciągu 3 dni roboczych.

Tak. Aby otworzyć konto bankowe, należy umówić się na spotkanie (online) w wybranym banku. W zależności od tego, jak bardzo napięty jest ich harmonogram, niektóre banki otworzą dla Ciebie konto, nawet jeśli nie masz umówionego spotkania. Możesz po prostu podejść do najbliższego oddziału i zapytać, czy mogą dopasować cię do swojego harmonogramu. Listę najpopularniejszych banków w Holandii znajdziesz tutaj. Większość banków będzie wymagać, abyś przyniósł swój numer BSN oraz ważny paszport lub dowód tożsamości. Jeśli jest to konieczne, możemy dostarczyć "werkgeversverklaring", którą możesz poprosić, wysyłając e-mail na adres help@eastmen.eu.

BSN (burgerservicenummer w języku niderlandzkim) to numer służący do identyfikacji obywatela, unikalny numer rejestracyjny dla każdej osoby mieszkającej w Holandii. BSN jest wymagany przy otwieraniu konta bankowego, ubieganiu się o ubezpieczenie zdrowotne i świadczenia rządowe, a nawet przy zakupie abonamentu telefonicznego. Twój pracodawca również potrzebuje go, aby mógł wypłacić twoją pensję. Bez niego nie można otrzymać wynagrodzenia. Po przyjeździe do Holandii nasz dział koordynacji umówi dla Ciebie wizytę w urzędzie miasta i wyśle wszystkie szczegóły na adres e-mail. Będziesz otrzymać swój BSN po odbyciu wizyty. Musisz przynieść ze sobą ważny paszport lub ważny dowód tożsamości narodowy (jeśli jesteś obywatelem UE).

Nie, numer BSN jest numerem unikalnym, nadawanym tylko raz w życiu. Dlatego nie można go usunąć, zmienić ani odnowić.

Nie znaleziono odpowiedzi?

PRIVACYBELEID

ALGEMENE VOORWAARDEN

088 144 4444

INFO@EASTMEN.NL

AANMELDEN VOOR DE NIEWSBRIEF

© 2024 Eastmen Human Resource B.V

Papendorpseweg 99 building A

3542 AD Utrecht

Nederland