TOP 10 PORAD DOTYCZĄCYCH OSZCZĘDZANIA PIENIĘDZY PODCZAS PRACY ZA GRANICĄ

Nie jest tajemnicą, że wiele osób, które znajdują pracę w Holandii, motywuje pragnienie zarobienia oraz oszczędzenia większej ilości pieniędzy. Według oficjalnej strony internetowej Unii Europejskiej, obecnie za granicą mieszka i pracuje 17 milionów obywateli UE. Jeśli jesteś jedną z tych osób, Twoim głównym celem jest prawdopodobnie zarabianie wyższej pensji niż w Twoim własnym kraju.

Jednak jeśli nie jesteś świadomy pułapek które na Ciebie czekają, możesz szybko wyczerpać Twoje ciężko zarobione i zaoszczędzone pieniądze. Dlatego stworzyliśmy przewodnik, który pomoże Ci znaleźć pracę i zaoszczędzić więcej pieniędzy, unikając powszechnych błędów.

OSZCZĘDZANIE JEST TAK SAMO WAŻNE, JAK ZARABIANIE

Cytat Benjamina Franklina, „Zaoszczędzony grosz to zarobiony grosz”, może wydawać się banalny, ale niesie ze sobą wartościową wiadomość. Najłatwiejszym sposobem na zwiększenie swoich dochodów jest ograniczenie wydatków. Ponadto, istnieją inne opcje, których można spróbować, aby uniknąć wydawania nadmiernych ilości pieniędzy i znaleźć tańsze rozwiązania. Oto nasza lista najlepszych 10 porad dotyczących oszczędzania na wydatkach podczas pracy za granicą.

Tips on saving money

1. PRACUJ Z AGENCJĄ REKRUTACYJNĄ

Podczas poszukiwania pracy w Holandii masz dwie opcje: bezpośredni kontakt z firmą lub pracę za pośrednictwem agencji. Agencja Eastmen oferuje różnorodne korzyści, które mogą pomóc Ci zaoszczędzić koszty, energię i czas. Dodatkowo, oferujemy bezpłatne zakwaterowanie, co znacznie redukuje Twoje wydatki.

Istnieje również możliwość negocjacji umowy, w ramach której Eastmen częściowo lub całkowicie sponsoruje dla Ciebie certyfikat zawodowy, takie jak VCA lub spawanie. Omówimy to dalej później.

2. PRZYWIEŹ SWOJE WŁASNE UBRANIA I OBUWIE ROBOCZE

W branży metalowej, standardowym wyposażeniem są ubrania robocze oraz buty z metalowymi nasadkami. Jeśli zapomnisz lub zdecydujesz się nie przynieść ich ze sobą, będziesz musiał/a poświęcić czas i pieniądze na ich zakup po przyjeździe do Holandii. Niektóre firmy zapewniają ten sprzęt, a Eastmen również oferuje możliwość dostarczenia go dla Ciebie. Jednak posiadanie własnego sprzętu zapewnia maksymalny komfort i oszczędność pieniędzy na dodatkowe narzędzia.

3. ROZWAŻ KORZYSTANIE Z ROWERU ZAMIAST SAMOCHODU DO DOJAZDÓW

Jeśli lubisz jeździć na rowerze i masz dobrą kondycję, wybór bezpłatnego roweru zamiast samochodu może pozwolić Ci zaoszczędzić trochę pieniędzy. Nasz zespół koordynatorów stara się zapewnić Ci zakwaterowanie możliwie jak najbliżej miejsca pracy. Jednak w niektórych przypadkach najbliższe dostępne zakwaterowanie może znajdować się w odległości 30-40 km. W takich sytuacjach jazda na rowerze może nie być wykonalna (chyba że jesteś emerytowanym kolarzem Tour de France), ale transport publiczny może stanowić alternatywę.

4. RÓB ZAKUPY W SKLEPACH OFERUJĄCYCH ZNIŻKI I PROMOCJE

To może wydawać się oczywistą wskazówką oszczędzania, ale poszukiwanie w internecie sklepów detalicznych oferujących zniżki może pomóc zaoszczędzić pieniądze. W ten sposób możesz wydać tylko połowę kwoty, którą wydałbyś na jedzenie na mieście. Szukaj międzynarodowych znanych marek i franczyz znanych z niskich cen, takich jak Aldi, Lidl i Jumbo.

5. WYBIERAJ DARMOWE WYDARZENIA ZAMIAST KOSZTOWYCH WYJŚĆ

Pozostanie w domu zamiast wychodzić jest najbardziej opłacalnym sposobem oszczędzania pieniędzy, a istnieje wiele sposobów na dobrą zabawę w swoim mieszkaniu. Gotowanie to świetna opcja, która pozwala zaoszczędzić pieniądze, jednocześnie rozwijając przydatną umiejętność.

Jeśli wolisz wychodzić, szybkie wyszukiwanie w Google może pomóc Ci odkryć darmowe wydarzenia w Twoim mieście, takie jak koncerty, festiwale, pokazy filmów plenerowych czy dni darmowego wstępu do muzeów. Więcej informacji na temat tych wydarzeń znajdziesz w Uitagenda.

6. SZCZEGÓŁOWE CV MOŻE DOPROWADZIĆ DO WYŻSZEGO WYNAGRODZENIA

Jednym z powszechnych sposobów na zdobycie pewnej pracy jest poprzez osobiste polecenie. Często nie jest konieczne posiadanie CV, a praktyczny test umiejętności wystarcza, aby zostać zatrudnionym na podstawie rekomendacji ustnych. Praca za granicą jednak wiąże się z bardziej złożonym procesem. Nasi klienci chcą zapoznać się z dokładnym doświadczeniem zawodowym przed podjęciem decyzji o zatrudnieniu.

Naturalnie, im bardziej szczegółowe jest Twoje CV i lepiej opisujesz swoje umiejętności, tym łatwiej będzie przekonać firmę do zaoferowania wyższego początkowego wynagrodzenia. Niestety, wielu kandydatów niedoszacowuje znaczenia stworzenia odpowiedniego CV, i ta zasada dotyczy każdej osoby poszukującej zatrudnienia za granicą.

7. PODZIEL SIĘ SAMOCHODEM DO WYNAJĘCIA ZE WSPÓŁLOKATOREM

Eastmen oferuje swoim kandydatom możliwość wynajęcia samochodu po przystępnej cenie, wraz z kartą paliwową pokrywającą koszty paliwa. Jednak możesz dodatkowo obniżyć te koszty, negocjując z kolegą lub współlokatorem podział kosztów wynajęcia samochodu. Dzięki temu można zaoszczędzić znaczną sumę pieniędzy na przestrzeni czasu.

8. SKUTECZNA KOMUNIKACJA W SPRAWIE NADGODZIN

Wielu ludzi skarży się rekruterom, że nie mają możliwości pracować w nadgodzinach, mimo że były one częścią oferty pracy. Dostępność nadgodzin może się różnić w zależności od organizacji pracy. Dlatego ważne jest skuteczne komunikowanie się z przełożonym i informowanie go, że jesteś otwarty na pracę w nadgodzinach. Niezgłoszenie tego faktu może skutkować wyborem kogoś innego do dodatkowej pracy.

9. BĄDŹ ROZSĄDNY W WYBORZE TERMINÓW URLOPU

Bilety podróżnicze są zwykle droższe podczas okresów świątecznych, gdy wszyscy mają wolne. To wtedy ludzie chcą odwiedzać swoje rodziny i spędzać czas z przyjaciółmi. Chociaż może to nie być najlepszy sposób na oszczędzanie pieniędzy (nikt nie chce być sam podczas Wielkanocy, na przykład), jeśli znajdujesz się w trudnej sytuacji finansowej, wybieranie dat poza sezonem świątecznym może pozwolić Ci zaoszczędzić znaczną sumę pieniędzy. Terminy bliskie lub w czasie głównych świąt mogą być nawet dwa lub trzy razy droższe!

10. CERTYFIKATY ZAWODOWE

Jeśli pracujesz jako spawacz, mechanik lub elektryk, posiadanie certyfikatów zawodowych może pomóc Ci zdobyć lepiej płatne stanowiska, dowodząc Twojej wiedzy i umiejętności w konkretnym zawodzie. Chociaż zdobycie tych certyfikatów może zwiększyć Twoje możliwości zarobkowe, mogą być one również kosztowne. Koszt certyfikacji może się różnić w zależności od instytucji i branży, wahając się od kilkuset do kilku tysięcy euro.

W poważnych przypadkach Eastmen oferuje częściowe lub całkowite sponsorowanie tych certyfikatów, ale w zamian musisz podpisać umowę zobowiązującą Cię do pracy w agencji przez określony czas. Ta opcja jest jednym z najlepszych sposobów na rozwijanie kariery i zdobywanie wyższych zarobków.

PODSUMOWANIE

Podsumowując, praca za granicą może być wymagająca, ale staje się znacznie łatwiejsza, gdy masz przy sobie wiarygodnego towarzysza. Wybór pracy z agencją rekrutacyjną, taką jak Eastmen, może pomóc Ci zaoszczędzić więcej pieniędzy, czasu i wysiłku. Dodatkowo, istnieje wiele mało znanych wskazówek i trików, które mogą pomóc zwiększyć zarobki podczas pracy za granicą. Eastmen zawsze jest gotowy, by pomagać oddanym profesjonalistom w branży metalowej, a także tym z sektora transportu/logistyki, którzy pragną się uczyć i rozwijać w swoich dziedzinach. Jeśli jesteś jednym z nich, aplikuj teraz i zdobądź pracę jeszcze dziś!

Szukasz pracy w Holandii? Sprawdź nasze dostępne oferty pracy i aplikuj poniżej.

PRIVACYBELEID

ALGEMENE VOORWAARDEN

088 144 4444

INFO@EASTMEN.NL

AANMELDEN VOOR DE NIEWSBRIEF

© 2024 Eastmen Human Resource B.V

Papendorpseweg 99 building A

3542 AD Utrecht

Nederland