BSN

Jeśli zdecydowałeś się na pracę w Holandii, prawdopodobnie zostałeś zapytany, czy masz BSN, albo może przeczytałeś lub usłyszałeś o tym BSN gdzieś. Co to jest BSN i jak można go zdobyć?

CZYM JEST BSN W HOLANDII?

BSN (burgerservicenummer) to osobisty numer identyfikacyjny w Holandii. Do 2007 roku nazywał się Sofinummer. Jest to unikalny numer, który jest przyznawany tylko raz w życiu i nigdy nie wygasa, nawet jeśli przeprowadzisz się do innego kraju lub powrócisz do swojego kraju pochodzenia. Jeśli pracowałeś wcześniej w Holandii i uzyskałeś Sofinummer, oznacza to, że już masz BSN i nie trzeba wnioskować o kolejny.

BSN olanda

JAK MOŻNA ZDOBYĆ BSN W HOLANDII?

Aby uzyskać BSN w Holandii, musisz zarejestrować się w holenderskim rejestrze osób (BRP w języku niderlandzkim) jako rezydent lub w bazie danych dla osób niebędących rezydentami (rejestracja RNI w języku niderlandzkim). Zdobycie BSN jest darmowe. Rejestracja w bazie danych dla osób niebędących rezydentami odbywa się w jednym z 19 ratuszy specjalnie przeznaczonych dla obcokrajowców, którzy przyjeżdżają do Holandii tymczasowo w celu pracy. Na tej stronie internetowej możesz znaleźć listę tych ratuszy oraz ich adres i numer telefonu. Większość ratuszy wymaga umówienia się na wizytę, która może być dokonana przez telefon lub online (zwykle tylko jeśli posiadasz DigiD), w zależności od wybranego ratusza.

Po wizycie i rejestracji w bazie danych dla osób niebędących rezydentami, otrzymasz swój BSN na oficjalnym dokumencie. Wskazane jest, abyś dobrze przechowywał ten dokument.

BSN W HOLANDII - WYMAGANE DOKUMENTY

Aby uzyskać BSN, potrzebujesz ważnego paszportu lub ważnego dowodu tożsamości (jeśli jesteś obywatelem UE). Po przyjeździe do Holandii nasz zespół koordynacyjny umówi dla Ciebie wizytę w jednym z 19 ratuszy specjalnie przeznaczonych dla obcokrajowców, którzy przyjeżdżają do Holandii tymczasowo w celu pracy, i wyśle Ci wszystkie szczegóły drogą mailową.

CO ZROBIĆ, JEŚLI ZGUBIŁEM DOKUMENT Z BSN?

Jeśli zgubiłeś dokument z BSN, możesz poprosić o jego wydanie w urzędzie miejskim, w którym zostałeś zarejestrowany (za opłatą, zależną od miasta). BSN można również znaleźć w innych dokumentach, takich jak rejestr podatkowy (Belastingdienst po niderlandzku), w wypłatach lub rocznych oświadczeniach o zarobkach.

BSN Olanda

BSN W HOLANDII - DLACZEGO WARTO JE GO ZDOBYĆ?

Po pierwsze, BSN jest niezbędny, aby móc pracować i otrzymywać wynagrodzenie. Jest on również konieczny przy otwieraniu konta bankowego, jeśli ubiegasz się o ubezpieczenie zdrowotne, świadczenia socjalne, uzyskanie emerytury, pójście do lekarza czy nawet podczas składania wniosku o abonament telefoniczny. Wymagany jest także do uzyskania DigiD. DigiD to bezpieczna metoda logowania, która umożliwia identyfikację online podczas kontaktu z instytucjami rządowymi, służbami zdrowia, instytucjami edukacyjnymi lub funduszami emerytalnymi. Więcej informacji na temat DigiD można znaleźć tutaj.

PODSUMOWANIE - BSN W HOLANDII

BSN to unikalny osobisty kod numeryczny, absolutnie niezbędny do pracy w Holandii, ale także do innych ważnych rzeczy, takich jak otwarcie konta bankowego lub ubieganie się o ubezpieczenie zdrowotne. Można go uzyskać w jednym z 19 ratuszy przeznaczonych specjalnie dla obcokrajowców, którzy przyjeżdżają do Holandii na czas określony. Potrzebujesz ważnego paszportu lub ważnej karty tożsamości narodowej (jeśli jesteś obywatelem UE), aby go otrzymać. BSN jest bezpłatny i jest wydawany po wizycie w ratuszu. Nasi koordynatorzy pomogą Ci go uzyskać. Umówią się z Tobą na wizytę i wyślą e-mail z wszystkimi potrzebnymi informacjami. Proste, prawda? Nie czekaj dłużej i aplikuj już teraz na jedną z naszych ofert pracy!

PRIVACYBELEID

ALGEMENE VOORWAARDEN

088 144 4444

INFO@EASTMEN.NL

AANMELDEN VOOR DE NIEWSBRIEF

© 2024 Eastmen Human Resource B.V

Papendorpseweg 99 building A

3542 AD Utrecht

Nederland