ŻYCIE W HOLANDII

Myślisz o przeprowadzce do Holandii ze względu na pracę i nie wiesz, czego się spodziewać? Jak różni się życie w Holandii od innych krajów? Co musisz załatwić po przyjeździe do Holandii?

KILKA ASPEKTÓW DO UWZGLĘDNIENIA - MIESZKANIE

Jeśli masz pracę przez Eastmen, zakwaterowanie zapewnimy my. Nasi koordynatorzy robią wszystko, aby znaleźć dla Ciebie mieszkanie jak najbliżej miejsca pracy. Zwykle mieszkasz z kolegami z pracy, ale istnieje możliwość wynajęcia mieszkania z innymi osobami pracującymi w pobliżu. Jeśli wolisz mieszkać sam, możesz wynająć własne mieszkanie, a otrzymasz dodatek od Eastmen.

Najpopularniejsze strony internetowe, na których można szukać mieszkań, to Funda i Pararius. Po przyjeździe do Holandii musisz zarejestrować się w ratuszu i uzyskać numer BSN.

viata in olanda
Health insurance Zorg en Zekerheid

UBEZPIECZENIE MEDYCZNE

Wszyscy ludzie mieszkający i/lub pracujący w Holandii muszą mieć podstawowe ubezpieczenie zdrowotne. Jest to obowiązkowe. Jeśli pracujesz przez Eastmen, możemy dla Ciebie wykupić ubezpieczenie medyczne w Zorg en Zekerheid.

Ubezpieczenie zdrowotne obejmuje obowiązkowe podstawy w Holandii oraz 8 sesji fizjoterapii i koszty nagłych wizyt u dentysty do maksymalnie 200 euro raz w roku. Więcej szczegółów znajdziesz w umowie ubezpieczenia zdrowotnego, która zostanie wysłana do Ciebie, jeśli zdecydujesz się na ubezpieczenie przez Eastmen. Jeśli nie chcesz korzystać z ubezpieczenia przez Eastmen, możesz sam wykupić ubezpieczenie zdrowotne w dowolnej firmie ubezpieczeniowej.

ZAGRANICZNE PRAWO JAZDY

Jeśli posiadasz zagraniczne prawo jazdy wydane przez kraj Unii Europejskiej, EOG lub Szwajcarię, jest ono ważne, jeśli przyjeżdżasz do Holandii w celach zawodowych lub turystycznych. Jeśli chcesz mieszkać w Holandii na dłuższy czas, możesz wymienić je na holenderskie prawo jazdy.

Jeśli nie posiadasz prawa jazdy, możesz korzystać z transportu publicznego lub roweru, który jest preferowanym środkiem transportu w Holandii.

viata in olanda

ŚWIĘTA PAŃSKIE

viata in olanda

W 2023 roku te dni były/nastąpiły świętami publicznymi:

  • Nowy Rok: niedziela, 1 stycznia 2023 roku
  • Dobry Piątek: piątek, 7 kwietnia 2023 roku
  • Wielkanoc: niedziela 9 kwietnia 2023 roku
  • Poniedziałek Wielkanocny: poniedziałek 10 kwietnia 2023 roku
  • Dzień Króla: czwartek, 27 kwietnia 2023 roku
  • Dzień Wyzwolenia: piątek, 5 maja 2023 roku
  • Wniebowstąpienie Pańskie: czwartek, 18 maja 2023 roku
  • Zielone Świątki: poniedziałek, 29 maja 2023 roku
  • Boże Narodzenie: poniedziałek, 25 grudnia 2023 roku
  • Drugi dzień Bożego Narodzenia: wtorek 26 grudnia 2023 roku

Nie wszystkie święta publiczne są obowiązkowe, co oznacza, że nie zawsze masz wolne. Zależy to od twojej umowy zbiorowej. Jeśli nie jesteś pewien, czy masz wolne w określone święto, możesz zapytać w pracy.

Największym świętem w Holandii jest Dzień Króla. 27 kwietnia cała Holandia zmienia się w kolor pomarańczowy, a w centrach miast wiele osób świętuje przy muzyce, jedzeniu i napojach.

ŻYCIE SPOŁECZNE W HOLANDII

Holendrzy są bardzo towarzyscy i lubią spędzać czas na tarasach, w restauracjach czy barach. Kiedy jest ładna pogoda, parki w dużych miastach są pełne ludzi relaksujących się na słońcu lub grillujących z rodziną i / lub przyjaciółmi. Drogi wodne są pełne łodzi, a plaże zatłoczone. Holendrzy w pełni korzystają z pięknej pogody, ponieważ nie jest często bardzo gorąco, jak w innych krajach.

Boat on Dutch canal
Cafe in the Netherlands

ŻYCIE W HOLANDII - PODSUMOWANIE

Jeśli zdecydowałeś się pracować w Holandii, będziesz musiał znaleźć miejsce do życia, otworzyć obowiązkowe ubezpieczenie zdrowotne i uzyskać numer BSN. Jeśli pracujesz przez Eastmen, nasi koordynatorzy pomogą Ci w tych sprawach. Jeśli posiadasz prawo jazdy wydane przez kraj Unii Europejskiej, EOG lub Szwajcarię, możesz je używać w Holandii lub nawet wymienić na holenderskie prawo jazdy. Holendrzy są towarzyscy i lubią wychodzić i spędzać czas z przyjaciółmi i rodziną. Chcesz samodzielnie doświadczyć holenderskiej kultury? Sprawdź nasze dostępne oferty pracy!

PRIVACYBELEID

ALGEMENE VOORWAARDEN

088 144 4444

INFO@EASTMEN.NL

AANMELDEN VOOR DE NIEWSBRIEF

© 2024 Eastmen Human Resource B.V

Papendorpseweg 99 building A

3542 AD Utrecht

Nederland