1. ZAREJESTRUJ SIĘ W GMINIE I OTRZYMAJ BSN

Najważniejszym powodem posiadania BSN jest to, że bez niego nie można otrzymać wynagrodzenia w Holandii. BSN jest również wymagany do innych rzeczy otwarcie konta bankowego, ubieganie się o ubezpieczenie zdrowotne lub świadczenia socjalne. Osoby spoza Holandii, które tymczasowo mieszkają w Holandii w celach zawodowych, mogą zarejestrować się jako osoby niezameldowane w jednym z 19 ratuszy specjalnie dla nich przeznaczonych. Naszym koordynatorom ułatwia to umówienie wizyty w urzędzie. BSN jest wydawany na miejscu, po zrealizowaniu wizyty.

Alkmaar's city hall
Health insurance

2. WEŹ UBEZPIECZENIE ZDROWOTNE

Podstawowe ubezpieczenie zdrowotne jest obowiązkowe dla wszystkich osób mieszkających lub pracujących w Holandii. Istnieje wiele firm ubezpieczeniowych do wyboru i strony internetowe specjalnie stworzone do porównywania cen i oferowanych usług. Jeśli nie chcesz się tym zajmować, możesz wybrać naszą pomoc w podpisaniu umowy na ubezpieczenie w Zorg en Zekerheid.

3. ZŁÓŻ WNIOSEK O DIGID

DigiD to sposób identyfikacji w internecie, umożliwiający rozwiązanie pewnych spraw, takich jak podatki dochodowe czy wnioskowanie o niektóre świadczenia socjalne. Po uzyskaniu BSN możesz bezpłatnie złożyć wniosek o DigiD w aplikacji lub na stronie internetowej.

DigiD logo
A picture of female general practitioner

4. ZAREJESTRUJ SIĘ U LEKARZA RODZINNEGO

Zaleca się, aby jak najszybciej zarejestrować się u lekarza rodzinnego (huisarts po niderlandzku), ponieważ może być trudno znaleźć lekarza przyjmującego nowych pacjentów. Tutaj możesz znaleźć listę lekarzy rodzinnych posortowaną według miasta. Możesz również szukać w książce telefonicznej, wpisując „huisarts” i miasto, w którym szukasz lekarza.

5. POBIERZ APLIKACJĘ FLITSMEISTER

Jeśli zamierzasz prowadzić samochód w Holandii, zaleca się pobranie aplikacji Flitsmeister. Pokazuje ona, jaka jest prędkość na drodze lub czy jest kontrola na Twojej trasie (traject controle po niderlandzku = obszar, w którym mierzona jest Twoja prędkość, gdy wjeżdżasz i opuszczasz go. Jeśli Twoja średnia prędkość jest wyższa niż limit prędkości, otrzymasz mandat, 100%).

Czy potrzebujesz pracy przed ukończeniem tej listy kontrolnej? Sprawdź nasze dostępne oferty pracy.

Dutch highways from above

PRIVACYBELEID

ALGEMENE VOORWAARDEN

088 144 4444

INFO@EASTMEN.NL

AANMELDEN VOOR DE NIEWSBRIEF

© 2024 Eastmen Human Resource B.V

Papendorpseweg 99 building A

3542 AD Utrecht

Nederland